top of page

+420606086193

MILAN ŠPILLER

projekt manažer, designér

V roce 2001 založil distribuční společnost na import s hudebním vydavatelstvím Feel The Beat CZ s cílem podporovat talentované producenty v oblasti elektronické hudby.

 

V období od r.2004 – 2017

Přijal nabídku na pozici light designera a projektového manažéra ve společnosti Foibos Middle East v Bahrajnu. V roce 2006 se stává jejím oblastním ředitelem pro oblast Středního a Blízkého východu, kde navrhuje a osobně koordinuje, realizuje projekty v oblasti osvětlení interiérů, osvětlovacích uměleckých těles šitých na míru v Dubaji, Abu Dhabi, Kataru, Kuvajtu pro klienty soukromých rezidencí, turistických resortů, hotelů, vládních budov či lobby komerčních budov.

 

V r.2010 se také zabývá návrhy a realizacemi v oblasti uměleckého taveného skla do formy pro interiéry ve spolupráci s francouzskými interiérovými designéry Laurent Derchain a Jean Marie Lloyd.

 

V r. 2013-2014 realizuje projekt vyhotovení tří gigantických soch antilop Oryx z ušlechtilé oceli na pobřeží West Bay města Dauha před hotelem St.Regis. Tyto exteriérové sochy dosahují výšky téměř 15 metrů a váží přes 10 tun.

 

V r. 2014-2015

Realizuje v  prostorách hotelu Kempinski Pearl Qatar ve spolupráci s legendou českého ateliérového skla Jiřím Šuhájkem instalace dvou 3.5m skleněných plastik ze série Čtyři roční období a následně i instalací Korálového keře.

 

V r.2016

Od návrhu po instalaci realizuje dodávku svítidel a lustrů šitých na míru s designéry dílny Versace Milano pro hotelový komplex budov s lázněmi Palazzo Versace hotel & Spa Dubai.

bottom of page